ÜZYE Iztech Roboleague'i Ziyaret Etti.

 

ÜZYE Robotikçileri Roboleague Etkinliklerindeydi.

Iztech Roboleague 2014 etkinlikleri 25-26 Ekim 2014 tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Urla Yerleşkesinde gerçekleştirildi. 

ÜZYE Robotikçileri 26 Ekim Pazar günü velilerimizinde katılımıyla etkinlikteydiler.

Arazi ve Mini Sumo yarışmalarından sonra etkinliğe katılan ekiplerin hazırlıklarınıda gözleme şansı bulan ÜZYE Robotikçileri, bu tür yarışmalar hakkında bilgi sahibi oldular. 

 

O kadar yorgunluğun üstüne kantinde bir kahve molası harikaydı doğrusu.

 

 Mola sonrası gerçekleştirilen Sumo Finali ve Çizgi İzleyen yarışmalarınıda izleyen ekibimiz, harika bir gün geçirmiş oldu. Etkinliğimize ait diğer fotoğrafları izlemek için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

Atölyeler

ATÖLYELER BAŞLIYOR...

 

Potansiyelli çocukların sahip oldukları enerjiyi doğru yönlendirmek ve gelişimlerini sağlıklı ve dengeli sürdürmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen atölye çalışmaları Eylül 2014 ‘te yeniden sizlerle buluşuyor.

Robotik, yazılım, resim ve keman branşlarında uygulanan atölye çalışmalarında, katılımcıların sosyal ortamda akademik içerikli çalışmalar yapabilme, teoriyi pratiğe dökebilme imkanı sağlanmaktadır. Her branşta o branşın uzmanı ile birlikte haftada bir gün 2 saatlik süreçte gerçeleştirilen çalışmalar Haziran 2015’te tamamlanmaktadır. Programın içeriğinde branşa özel metot takibi, akademik bilgi aktarımı yanısıra  problem çözme, sosyal-bireysel gelişim, kendini ifade edebilme, düşünme becerilerine yönelik kazanımları hedeflenmiştir.

Birden fazla programa katılmak isteyenler için, ikinci programda %10 indirim uygulanacaktır. Program sonunda öğrencilere katılım belgesi ve ailelerine öğrenci gözlem-değerlendirme raporu verilecektir. Keman ve Resim grupları,  program sonunda bir sunum ile çalışmalarını sergileyeceklerdir.

 

Robotik Atölye

Atölye çalışması bünyesinde, Arduino seti ile Scratch ve diğer yazılım dilleri kullanılarak, çocuklarımıza temel robot yapımı ve programlama bilgilerinin verilmesi amaçlanmıştır. Arduino, çevre elemanları ile temel giriş çıkış uygulamalarını gerçekleştiren açık kaynaklı fiziksel programlama platformudur. 

Not*:  Arduino ve diğer robot parçalarının ücretleri aylık atölye ücretine dahil değildir.

 


Keman Atölyesi
: 

Keman çalma temel eğitimini almış öğrencilerle, yay teknikleri, nota takibi, batı müziği terminolojisi, tonalite, armoni bilgileri ve çok seslilik konularının  işleneceği atölye çalışmaları, orkestra çerçevesinde uygulanacaktır. 

 


Yazılım Atölyesi
: 

Atölye çalışma saatlerinde temel donanım bilgisi, algoritma, flowchart bilgileri ile temel veri yapısı gibi yazılım kavramlarının öğrenilip, visual basic ile program yazılımı çalışılacaktır. 

 


Resim  Atölyesi
 

Resim alanında yetenekli çocuklarımızın akademi düzeyinde çalışmalar yapabilmeleri hedeflenmiştir. Resim teknikleri, perspektif, renk kullanımı, kompozisyon başlıklarında uygulanacak çalışmalar esnasında çocuklarımızın teknik bilgiler ile gelişimleri gözlenecektir.

 

 

Atölyeler Zaman – Fiyat Çizelgesi:

 

Atölye Türü

Uygulama Günü

Uygulama zamanı

Aylık Ücreti

Robotik

Cumartesi

14:30 – 16:30

200 TL + (%18) KDV

Yazılım

Çarşamba

18:00 – 20:00

200 TL + (%18) KDV

Keman

Cumartesi

17:00 – 19:00

200 TL + (%18) KDV

Resim

Cumartesi

17:00 – 19:00

200 TL + (%18) KDV

 

Katılım Koşulları: Atölyelere 8 yaş ve üstü çocuklarımız başvurabilirler.

Kayıt: Tanılı çocuklarımız için tanılanma raporları ve nüfus örnekleri ile başvurmaları istenmektedir. 

Robotik ve Yazılım atölyesine katılmak isteyen çocuklarımızın tanılı olması önemlidir. Tanılanmamış çocuklarımız, öngörüşme sonrasında tanılamaya kabul edilmektedir.

Keman atölyesi için başvurular görüşme ile alınacaktır. Öğrencinin başvuru görüşmesinde hazırladığı bir parçayı çalması istenecektir.

Resim atölyesi için başvuru görüşmesinde öğrencinin önceki çizimlerinden oluşan portfolyosu incelenerek kabul edilecektir.

İletişim: ÜZYE Üstün Zekalılar/Yetenekliler Enstitüsü, Bostanlı Mahallesi,

             Cemal Gürsel Caddesi No: 508/3 Bostanlı – Karşıyaka / İZMİR

              Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    0 232 336 99 18  / 0 545 490 65 75

ÜZYE'nin Ziyaretçi Öğrencileri

25 Nisan Cuma günü, Suzan Divrik Meslek Lisesi Açık Öğretim Bölümü Çocuk Gelişimi öğrencileri ile keyfili bir paylaşım yaşadık. 

 

Meslek Lisesi öğrencilerinin yaptıkları üstün zekalı çocukların eğitim alanları ve ulaşabildikleri destek imkanları konulu araştırmada kurumumuz adına Dr. Meral Şengüler bilgi paylaşımında bulundu. “Tanılama” dan,  çalışma mekanı ve farklılaştırılmış program desteğine dek bir çok başlıkta aklımıza takılan soruların yanıtlarının arandığı ve yapılanlar ile yapılması gerekenlerin karşılaştırıldığı görüşme sonunda , araştırmacı öğrencilerle bir hatıra fotoğrafı çekildik. Kurum olarak sadece çocuk-ebeveyn ve öğretmen desteği değil, bu alanlarda yapılan çalışmalara da verdiğimiz desteğin altını çizerek öğrencilerimizi memnun uğurladık. 

 

 

 

 

 

 

 

Tepekule Konseri

 

ÜZYE ÖĞRENCİLERİ FATMA HİKMET KAŞERCİ ORTAOKULU İÇİN SAHNE ALDI.

ÜZYE müzik ve resim öğrencileri, İzmir Müzik Gönüllüleri ve Eğitim Derneği (İMGED) öğrencileri ile birlikte muhteşem bir şölen gerçekleştirdi. Fatma Hikmet Kaşerci Ortaokulu yararına düzenlenen şölen 12 Nisan 2014 tarihinde Bayraklı Tepekule Anadolu Salonunda gerçekleşti. 

 Solo enstrüman, koral grup seslendirmeleri ve orkestra sunumlarının yanısıra dans gösterisininde yer aldığı şölenin finalinde ÜZYE ressamlarımızın bizzat sahnede bir resim şov sergilediler. Resmettikleri Atatürk Portresi ile tüm salonu coşkuyla ayağa kaldıran çocuklarımıza tüm emek veren çocuklarımızda katılarak müthiş bir finale imza atmış oldular.  

Çocuklarımızla gurur duyuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk Sergi ve Konserimiz

İLK SERGİ VE İLK KONSER BİR ARADA…

ÜZYE Ressamları, 15 Mart Cumartesi günü ÜZYE Müzik öğrencilerinin gerçekleştirdiği mini konser ile ilk sergilerinin açılışını yaptı. Bir hafta boyunca misafirlere açık sergimizde kara kalem, sulu boya, akrilik ve yağlı boya çalışmalar sergileniyor. 

Ressamlarımızın bu heyecanlarını ÜZYE müzik öğrencileri güzel ezgilerle paylaştılar. Piyano, gitar ve kemanlarıyla birbirinden güzel eserleri seslendiren müzisyenlerimiz, davetlilere ve Enstitümüzün ressamlarına keyifli dakikalar yaşattı. 

 Birbirinden değerli resamlarımız ve müzisyenlerimize, sergiledikleri muhteşem performans ve güzel eserleri için teşekkürler ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


RESSAMLARIMIZ                               MÜZİSYENLERİMİZ

ARDA BALKIR                                     ECEM DOĞAN

BURCU YAKAR                                    HAKAN ŞENARISOY

EZGİ KANARGI                                   ILGAR ALKAN

ILGAR ALKAN                                    ILGIN ASARKAYA

SİBEL KAHYA                                     KUTAY SEVER

UFUK ŞENGÜLER                                LİDYA ERİNÇ

ZUHAL KANARGI

 

Konser fotoğrafları için buraya, sergi fotoğrafları içinse buraya tıklayınız...

ÜZYE İlk Mezunlarını Verdi

 

 

27 Ocak – 7 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen ÜZYE Sömestre Eğitim Atölyesi tamamlandı. Katılımcılar sertifikalarını düzenlenen minik bir kutlama eşliğinde aldılar.  Astronomiden dinozorlara, resim tekniklerinden elektronik devre oluşturmaya çeşitli branşlarda eğitsel oyunlarla eğlenceli öğrenme yöntemlerini uygulayan çocuklarımızla muhteşem keyifli iki hafta geçirdik.  Farklı yönlerden uzman gözüyle bireysel özellikler tespit edilip yönlendirmeler yapılırken, kişisel raporlar ve oluşturulan ürün dosyalarıyla çok verimli bir tatil süreci yaşamış olduk.  Yeniden birlikte olmak için sabırsızlanıyoruz...