Kış Okulu Bilim Adamları Eğitim Destek Programı

Kış Okulu Bilim Adamları Eğitim Destek Programı

Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz, Anasınıftan  8.sınıfa dek her sınıf düzeyindeki tanılı çocukların, eğlenerek gelişebilecekleri, farklılaştırılmış-zenginleştirilmiş “KIŞ OKULU BİLİM ADAMLARI” eğitim destek programını uzman ekibi ile 23 Eylül 2017’de başlıyor.

Eylül’den itibaren Cumartesi günleri 10:00 – 13:00 saatleri arasında uygulanan program mayıs ayında öğrencilerin aile sunumu ve aile eğitim çalışması ile tamamlanır.


Çocuklarımızın zeka potansiyellerini doğru kullanabilmeleri, düşünme ve anlama becerilerinden, bireysel ve sosyal yönlerinin gelişimlerine dek bir çok alanda kazanımlar hedefleyen bu program, çocukların kendi yaş gruplarından oluşturulan sınıflarda uygulanmaktadır. Potansiyelli çocuklarımızın akranlarıyla iletişim kurarak, deneysel çalışmalar yapmaları, teorik bilgilerini zenginleştirmeleri, teoriyi pratiğe ve yaşama aktarabilmeleri, kendilerini keşfetmeleri ve bireysel gelişme yöntemleri oluşturmaları sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra grup çalışmalarına uyum, liderlik, yaratıcılık, problem çözme kazanımlarıyla dopdolu eğitim destek programımız, üstün potansiyelli çocukların birçok alanda eğitim ve gelişme ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmıştır.

 

Akıl Oyunları: Satranç, Quarto, Çin Daması, Tübitak ve Türk Zeka Vakfı çalışmaları, vb. ile, İleri düzey düşünme becerilerini geliştirme, akıl yürütme, strateji ve bilgi kullanımı ile  zeka potansiyelini verimli kullanabilme, ….

 

Oda Sporları: Masa tenisi, langırt, vb. ile bu alanlardaki yeteneğinin gözlenmesinden el göz koordinasyonuna, yenme yenilme duygusundan grupla hareket edebilme ya da bireysel davranışsal yaklaşımlarına uzanan bir kazanım listesi…

 

Matematik: Sayısal zekanın keşfedilmesi ve geliştirilmesi, problem çözme, eğlenceli matematik çalışmaları…

 

Yaratıcılık: Yaratıcı düşünme, problem çözme, pratik düşünebilme, farklı becerileri çözüm oluşturmada kullanabilme…

 

Genel Kültür: Çevremizde ve tüm dünyada olup bitenlerden haberdar olma, bilgiyi sorgulama, medya okuryazarlığı, ilgi alanlarına yönelik çalışmalar, teorinin yaşamda yer buluşu…

 

Güzel Sanatlar: Resim, heykel, fotoğraf, origami vb. sanat çalışmaları ile özel yeteneklerin keşfi ve el sanatlarına yatkınlık…

 

Tasarım: Ürün geliştirme, mimari, moda, yaratma sürecinin keşfedilmesi…

 

Bilgisayar Yazılım-Kodlama: Bilgisayar Yazılım mühendisliğine giriş, seviyeye göre proje çalışması…

 

Fen Bilimleri: Fizik, kimya, biyoloji dallarında çalışmalar, disiplinlerarası ilişkiler…

 

Robotik: Lego Mindstorm EV3 ile mekanikten robotiğe uzanan, farklı model çalışmaları…

 

Yaratıcı Yazım: Yazarlık, hayal gücü geliştirme, sözel ve yazılı anlatım becerisi…

 

Program sonunda öğrencilere katılım belgesi ve ailelerine öğrenci gözlem-değerlendirme raporu verilecektir.

 

Ücret: Aylık 500TL.

 

Katılım Koşulları: Katılmak isteyen çocuklarımızın tanılı olması gerekmektedir. Tanılanmamış çocuklarımızın enstitümüzde tanılanması mümkündür.

 

Kayıt: Tanılı çocuklarımız için tanılanma raporları ve nüfus örnekleri ile başvurmaları gerekmektedir. Raporlar direk uzmanımıza mail aracılığıyla da iletilebilir.

 

 

Yer: MERAL ŞENGÜLER ÜSTÜN ZEKALILAR/YETENEKLİLER ENSTİTÜSÜ
6410 Sk. No:27 Zemin Kat Şemikler/Yalı Mahallesi Pazar Yeri yanı
Şengüler Eğitim Merkezi Karşıyaka / İZMİR
TEL: 0 232 336 9918 – 0 545 490 6575