Bilim Sanat Atölyeleri ve Kurslarımız

Bilim Sanat Atölyeleri ve Kurs Programlarımız

1-          YABANCI DİL EĞİTİM PROGRAMLARI: İNGİLİZCE – FRANSIZCA – RUSÇA

 

              SEVİYE PROGRAMI : Kişi/grubun seviyesine göre düzenlenip uygulanan bir çalışma modelidir. Teorik ve pratik uygulama iç içedir.

              KONUŞMA PROGRAMI: Pratik dil eğitimi hedefleyen bu programda kelime dağarcığı, günlük konuşma dili, ifade becerisi, kalıp söylemler gibi önceliklerden yola çıkılarak akıcı şekilde dile hakim olmaya odaklanılır.

              AKADEMİK ÇALIŞMA PROGRAMI: Hedef sınavlara, okullara ya da işe giriş amaçlı çalışmalardır.

 

2-         YETENEK GELİŞİM PROGRAMLARI: RESİM – HEYKEL – MÜZİK(ENSTRUMAN-ŞAN) – YAZARLIK – TASARIM – TİYATRO/DRAMA

 

              BİREYSEL KEŞİF PROGRAMI: Kişiye özel hazırlanan BEP ile kişinin özel yeteneğini keşfe yönelik çalışma programıdır.

              GRUP ATÖLYE PROGRAMI: Grup çalışma programı üzerinden teknik ve pratik içerikle donatılmış çalışma programlarıdır.

              GELİŞİM PROGRAMI: İleri düzey hedeflere yönelik çalışma programıdır. Potansiyeli düzeyinde özel yeteneğin ihtiyacı olan eğitimi karşılayan, Güzel Sanatlar Lisesi-Akademi-Konservatuar, Üniversitelerin ilgili bölümleri, sanat-tasarım vb. yurt içi ve yurt dışı okulların, yetenek sınavlarına hazırlık ve portfolyo hazırlık içeriklidir.

 

 

3-         HOBİ SANAT PROGRAMLARI: RESİM – MÜZİK

 

              BİREYSEL / GRUP ÇALIŞMALARI : Kişinin yaş ve beklentisine uygun olarak bireysel ya da grup atölye çalışmalarıdır. Kişinin yapmak istediği konu başlığında keyifli vakit geçirerek kendini geliştirmesi ve üretken olması sağlanır. Hedef; mutlu öğrenme ve üretme temeline dayanır.

 

Programlarımız  yaş sınırı olmaksızın her yaşa uygun, BİREYSEL   ya da GRUP  çalışmaları şeklinde uygulanır. Var olan programa dahil olunabileceği gibi kişiye ya da gruba özel program açılabilir.

Enstrüman başlığında; keman, piyano, gitar, klasik kemençe, klarnet, saksafon, kanun eğitimleri verilir. Bireysel çalışmalar dışında grup eğitimleri ve orkestra projelerine de katılım mümkündür.

Şan başlığında; bireysel çalışılabildiği gibi koral çalışmalarda uygulanmaktadır. Çocuk korosu, Türk Sanat Müziği korosu, Acapella koro çalışmaları uygulanabilmektedir.

 

4-         DİKKAT GELİŞİM ATÖLYESİ – DAGA:

 

              Lise sınavlarına hazırlanan öğrencilerin odaklanma sorunları, çalışma disiplini eksikliği, zamanı doğru kullanamama, yavaş okuma, uzun cümleler ve paragrafta anlam dağılması, göz koordinasyonu ile yanıt anahtarında yanıt sırası kaydırma, sorularda anlam kayması, okuma ve anlama becerisi, işlem hataları, şıklar arasında seçim zorluğu, bildiğini unutma, sınav kaygısı, düşünme becerileri, görsel algı ve daha bir çok alt başlıkta başarıyı engelleyen unsurlarla baş etme yöntemleri geliştirme ve yöntem-bilgi ile dopdolu özgüven sağlama çalışmaları.

5-         BİLİM – TEKNOLOJİ PROGRAMLARIMIZ: ROBOTİK – KODLAMA – FEN BİLİMLERİ

 

              ROBOTİK ATÖLYESİ: Robotikçalışmalara giriş. Lego Mindstorm EV3 ile parça bütün çalışması, programcılığa giriş uygulamaları.

              İLERİ DÜZEY ROBOTİK ATÖLYESİ: Arduino tabanlı programlama düzeyinde “Kendi Dronunu Yap” proje çalışması.

              YAZILIM ATÖLYESİ: Proje tabanlı scratch yazılım-kodlama çalışmalarıdır.