Aile Danışmanlık Programı

Aile Danışmanlık Programı

Anne-Baba olarak en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza herşeyin en iyisini yapmaya, sunmaya çalışırız. Her ne kadar iyi niyetli olsak da hatalar yaparız. Bu hataları düzeltmeye çalıştığımızda kitaplardan ya da yaşayanlardan sorarak kendimizi tamamlamaya, ya da destek almaya çalışırız. Bu bağlamda ebeveynler çocukları ile ilgili doğru kararlar almak, doğru davranışlar sergilemek, zaman zaman yaşadıkları sorunlara çözümler bulabilmek, çocuğunun yeteneğini keşfedip destekleyebilmek, yüksek potansiyeline karşın doğru iletişim kanalı ve yaklaşım geliştirmek amacıyla Enstitümüz bünyesinde yapılan “Aile Danışmanlık” programına katılırlar. Aileye özel seanslar halinde yapılan çalışmalar aile ile belirlenen süreçlerde tekrarlanır.

Eğitim ve Davranış Bilimleri temelinde yaklaşımlarla yapılan görüşmeler, anne-baba birlikte katılımlı, yalnız anne/baba katılımlı, ebeveyn ve çocuk birlikte katılımlı şeklinde yapılabilmektedir. Uygulanması gereken format yapılan ilk görüşmede aile ile birlikte belirlenir.

Süre:

Hafta içi ya da Cumartesi günleri belirlenen saatlerde randevu üzerinden planlanan görüşmeler yaklaşık 1 saatlik süreyi kapsar.

Ücret:

Seans bedeli; 150 TL+ KDV

Yer:

MERAL ŞENGÜLER ÜSTÜN ZEKALILAR/YETENEKLİLER ENSTİTÜSÜ
6410 Sk. No:27 Zemin Kat Şemikler/Yalı Mahallesi Pazar Yeri yanı
Şengüler Eğitim Merkezi Karşıyaka / İZMİR
TEL: 0 232 336 9918 – 0 545 490 6575