ÜstünYazProgramları

 

ÜSTÜN POTANSİYELLİ ÇOCUKLAR İÇİN YAZ OKULU PROGRAMLARI

Üstün potansiyelli çocuklar için, Fen Bilimlerinden yaratıcılık çalışmalarına keyifli bir yaz programı çocuklarımızı bekliyor. 8+yaş ve üstü tanılı çocuklar için hazırlanmış 2 haftalık programda, eğlenceli disiplin yaklaşımı ile problem çözme, akıl yürütme, deneylerle bilimsel çalışmalar yapma fırsatı oluşturuldu. Uzmanlar eşliğinde yürütülen program Temmuz ve Ağustos aylarının ilk 2 haftası olmak üzere iki ayrı kur şeklinde gerçekleştirilecektir.

I.Kur:

3 Temmuz- 14 Temmuz 2017

II.Kur:

31 Temmuz-11 Ağustos 2017

Yaş Aralığı: 6-15

Katılım Koşulları: Geçerliliği güvenilirliği kabul görmüş testler ile tanılanmış çocuklar programa kabul edilir. Ailelerin çocuklarına ait detaylı tanı raporları ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Elden kapalı zarfla yahut ön kayıtta verilecek e-posta adresine gönderilecek rapor sonuçları doğrultusunda katılım onaylanacaktır.

Eğitim Saatleri: 13:00 – 17:00 arası gerçekleşecek çalışmalar ile 2 haftalık programda toplam 40 saat uygulama yapılacaktır.

Her iki kur’a gelen öğrenciler programın devam konularına katılacaklardır.

 

Program içeriğindeki başlıklar şöyledir:

- Robotik

- Fen Bilimleri

- İlginç Matematik

- Akıl Oyunları

- Yazılım-Bilgisayar Programlama

- Güzel Sanatlar ve Tasarım

- Drama

- Yaratıcı Yazarlık

- Ebru Sanatı

- Dedektiflik Saati

- Kozmoz

-Spor

-Mühendislik

-Teoremler

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım: Suluboya tablodan tasarıma, karakalemden karikatüre, heykelden ürün geliştirmeye uzanan geniş yelpazede yeteneklerimizi keşfediyoruz.

 

Fen Bilimleri: Fizik, Kimya, Biyoloji, Genetik, Matematik başlıklarında araştırmalar ve deneyler yapıyor, bilgiyi kullanıyor, teori ile uygulamayı birleştiriyoruz.


 

Akıl Oyunları: Zeka oyunları, analitik  düşünme becerisi ve uzamsal düşünce bağı kurabilme, matematik sayısal ve sözel zekayı birlikte kullanabilme yöntemleri geliştirme ve hızlı düşünme üzerine çalışıyoruz.

 

   Robotik: Lego Mindstorms EV3 seti ile değişik robotlar yapıyor, lego software ile bu robotların farklı amaçlar için programlıyoruz.

 

Yaratıcı Yazarlık: Hayal gücümüzü problem çözümünden üretken bakış açısı oluşturmaya, tasarımdan bilime geniş bir alanda kullanma yöntemleri geliştirirken, sanatsal ifadeler ile yazarlık yönümüzü de keşfediyoruz.

 

  Kozmoz: Uzayın bilinmezlerini birlikte keşfediyoruz. Bilginin sonsuzluğu ve disiplinlerarası ilişkili gerçeklikleri keşfediyoruz.

 

 Spor: Masa tenisi, langırt gibi oda sporlarıyla yüzme, basketbol branşlarına sportif aktivitelerin içinde bulunduğu spor saatinde hareket etmenin keyfini ve önemini algılıyoruz. Oda sporları haftalık programın içinde ve binamızda uygulanmaktadır. Yüzme ve diğer aktiviteler ek saatlerde planlanmıştır. Katılım sayısına göre branş sınıfı açılacaktır.

 

 Detektiflik Saati: Akıl yürütme, gözlem, veri toplama, kapalı ve açık uçlu sorular, problem çözme gibi bir çok açıdan çözüm odaklı bakabilme, odaklanabilme ve dikkat çalışmalarıyla dopdolu bir başlık.

 

 Drama: Mimik, jest, kelime ve cümlede anlam vurguları, duyguların ve düşüncelerin sözel ve bedensel ifade türleri, empati, rol yapma, tiyatral yeteneklerin keşfedilmesinin hedeflendiği bir uygulama.

 

 

  Ebru Sanatı: Ebru sanatı, sanatçıları, eserlerini tanıyarak, tekniğini öğrenerek, yaratıcılığımızı ve el becerimizi birleştirmeye yönelik uygulamalar.

 

  İlginç Matematik: Sayıların ilginç ilişkileri, farklı aritmetik yöntemleri, sayıların disiplinlerarası önemi, matematikte keyifli bir yolculuk.

 

  Mühendislik: Mimarlıktan, elektrik-elektronik mühendisliğine çeşitli mühendislik kollarında, sıralı düşünme, hesaplama, ölçme yöntemleri ve yaratıcı problem çözme çalışmaları.

 

 Teorem: Teori, teorem, tez, hipotez, ispat yöntemleri hakkında incelemeler ve uygulamalar.

 

 Yazılım-Bilgisayar Programlama: Scratch tabanlı programlama çalışmaları ile yazılım dili ve örnek program yazım çalışmaları.

 

PROGRAM SONUNDA KATILIMCILARA “YAZ OKULU KATILIM BELGESİ”  İLE BİRLİKTE GÖZLEM DEĞERLENDİRME  RAPORU SUNULACAKTIR.

1.          Kur  Yaz Eğitim Atölyesi Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2017

2.          Kur Yaz Eğitim Atölyesi Son Başvuru Tarihi: 1 Temmuz 2017

Yer: ŞENGÜLER EĞİTİM MERKEZİ

Yalı Mahallesi 6410 Sokak No: 27 Zemin Kat (Pazaryeri Karşısı) Karşıyaka-İZMİR

İletişim Tel. No.: 0232 3369918 – 0 545 4906575

 

Ücret: 1000 TL (KDV Dahil) (2 Haftalık Eğitim Kur Bedeli)

Not: 2.Kur’a da gelmek isteyen öğrenciler için peşin ödemede %10 indirim uygulanacaktır.