YazOkulu

 

YAZ EĞLENCELERİ

A-       TAM GÜN EĞLENCELER

12 Haziran – 12 Ağustos tarihleri arasında çocuklarımızın DİSİPLİNLİ EĞLENCE başlıklı program çerçevesinde farklı başlıklarda kendilerini keşfedebilecekleri, özel yeteneklerini bizlerin görmelerine olanak sağlayacak bilim-sanat-spor aktiviteleri ile dolu iki ay geçirmeleri için bir program oluşturduk. Bu program bünyesinde hafta içi her gün saat 10:30-16:00 arası aktiviteler uygulanacaktır.

-Bilim

-Güzel Sanatlar

-Akıl Oyunları

-Eğlenceli Matematik

-Kelime Oyunları

-Bilgisayar Programlama

-Drama

-Oda sporları

-Mavişehir Spor Kulübü ile anlaşmalı olarak her branşta gerekli sayı/çoğunluk sağlandığında  yüzme, basketboll vs. sporları uygulanacaktır. Bu çalışmalar ek ücrete tabii olacaktır.

2 ay boyunca sürecek olan programda çocuklarımıza bireysel vakit geçirebilecekleri zamanda ayrılmıştır.

Haftalık ücret: 300 TL. ( Yemek + KDV Dahil)

Peşin Toplam Bedel: 2500 TL. ( Yemek + KDV Dahil.)

 

 

B-       ATÖLYELER

6 yaş ve üstündeki okuma yazma bilen çocuklarımızın ilgi alanları üzerinden hareketle oluşturduğumuz atölyelerimizde çocuklar hem bu alandaki potansiyelleri keşfedecekler hem de konuyla ilgili teknik ve uygulamalı olmak üzere çok yönlü çalışmalar yaparak bilgiyle donanacaklar. Eğlenceli çalışma anlayışıyla gerçekleşen uygulamalarda çocuklarımız öğrenen, gelişen ve üreten birey olmanın tadını alarak program sonunda sunumlar gerçekleştireceklerdir.

Her branşın katılım koşulları doğrultusunda uygun öğrencilerin kabul edileceği program sonunda çocuklarımıza katılım belgesi verilecektir.

Atölye Başlıkları ve Takvimi Şöyledir:

1-      Yazılım Atölyesi:

MIT tarafından hazırlanmış olan Scratch adlı program ile çocuklarımız farklı seviyelerde yazılım-kod yazma çalışmaları yapıyoruz. Farklı düzeylerde programlar yazabilme üzerine işlenen çalışmalarda çocuklarımız kendi birikim ve yazılım düzeyleri doğrultusunda desteklenmiş oluyorlar.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Salı ve Perşembe günleri saat 10:00-12:00 arası

2-      Robotik Atölyesi:

  Lego Mindstorms EV3 robot kiti ile birbirinden farklı modelde robotlar yaparak robotik çalışmalarının tadına varıyoruz. Ekip çalışmasında bütünün bir parçası olabilmek sosyallikten iş bölümüne kadar bir çok alt başlıkta kazanıma ulaşmamızı sağlıyor.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 10:00-12:00 arası

 

3-      Web Tasarım Atölyesi:

  12 yaş ve üstü çocukların katılabileceği web tasarım atölyesinde çocuklarımız kendi web sayfalarını oluşturarak web tasarımın temellerini öğreniyorlar.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Çarşamba ve Cuma günleri saat 10:00-12:00 arası

 

4-      Bilim Atölyesi:

Fen Bilimleri başlığındaki tüm bilim alanlarında deneyler, keşikler ve incelemelerle dopdolu bir atölye. Mikroskop altında yapılan gözlemlerden uzayın en uzak noktalarındaki bilgilere ulaşabilme şansı veriyoruz.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Perşembe ve Cuma günleri saat 10:00-12:00 arası

 

5-      Satranç Atölyesi:

Başlangıç ve ileri düzey olmak üzere iki farklı seviyede yapılacak olan çalışmalarda çocuklarımız farklı stratejiler ve hamlelerle tanışıyorlar.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Pazartesi ve Salı günleri saat 10:00-12:00 (Başlangıç Düzeyi ) ve 13:00-15:00 ( İleri Düzey )  arası

 

6-      Keman Atölyesi:

Keman çalım teknikleri, repertuar geliştirme, entonasyon, orkestral çalışmalarda grup uyumu, çok seslilik gibi birçok alt kazanımı ile eğlenceli bir müzik aktivitesi esnasında kemanın bedensel ve zihinsel disiplinini aktarıyoruz.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Salı ve Perşembe günleri saat 10:00-12:00 arası

 

7-      Gitar Atölyesi:

Gitar atölyesinde temel gitar eğitimi çerçevesinde ritm algısından el koordinasyonuna, nota eğitiminden ezgisel eşliğe kadar birçok başlıkta keyifli bir çalışma ortamı sunuyoruz.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Salı ve Cuma günleri saat 10:00-12:00 arası

 

8-      Resim Atölyesi:

Resim atölyesi ile çocuklarımız hem yeteneklerini keşfediyorlar hem de perspektif kazanıyorlar. Karakalemden akrilik reprodüksiyona bir çok tekniğin uygulanabildiği bir çalışma alanı.

12 Haziran-12 Ağustos arası her Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 10:00-12:00 arası

 

PROGRAM SONUNDA KATILIMCILARA “KATILIM BELGESİ” İLE BİRLİKTE SERGİ – SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

I.Kur:

12 Haziran - 14 Temmuz 2017

II.Kur:

17 Temmuz-11 Ağustos 2017

Not: Her iki kur birbirinin devamıdır.

Yaş Aralığı: 6-15 (Farklı yaş düzeyi gereken atölyeler, açıklamalarda belirtilmiştir.)

Atölye Gün ve Saatleri: Atölye açıklamalarında belirtilmiştir.

Kur Ücreti: 500 TL.  /          I+II Kur Toplam Ücreti: 1000TL (KDV Dahil)

Yer: ŞENGÜLER EĞİTİM MERKEZİ

Yalı Mahallesi 6410 Sk. No: 27 Zemin Kat Atakent-Karşıyaka/İZMİR

İletişim Tel. No.: 0232 3369918 – 0 545 4906575